۵ تکنیک افزایش بهره وری که کمک میکند سال ۲۰۱۹ بهترین سال زندگی شما باشد.

 

هر کس به دنبال در اختیار داشتن زمان بیشتریست و این تمایل تقریبا در میان همگی ما مشترک است. زمان با ارزش ترین منبع ماست وهرگاه یاد بگیرید چگونه کاری کنید زمان در اختیارتان باشد و برای شما کار کند و چگونه بیشترین سود را از این زمان ببرید تجربه ی شما از زندگی متفاوت خواهد شد.

 

بهبود توانایی مدیریت زمان یکی از بهترین هدیه هاییست که میتوانید به خود دهید.مدیریت زمان بسیار حیاتیست که بازی زندگیتان_چه کاری و چه شخصی_ را تغییر میدهد. راه های متفاوت و زیادی برای افزایش بهره وری و انجام زودتر کار وجود دارد اما همگی آن ها ممکن است واضح نباشند و نتایجی مشابه ندارند.

 

افزایش بهره وری در سال 2019 | ماشین موفقیت

 

اگر میخواهید که بهترین بازده را در سال ۲۰۱۹ داشته باشید، ۵ مورد زیر را به دقت مطالعه کرده و در زندگی به کار ببرید:

 

۱–  بیخیال لیست کار هایی شو که قرار بود انجام بدی

افراد بهره ور لیستی از کار هایی که قرار است انجام دهند نگه نمیدارند.آنها هر چه را که نیاز دارند انجام دهند به صورت برنامه ای در تقویم خود یادداشت میکنند و مستقیم از روی تقویم کار های خود را انجام میدهند! لیست کار های قابل انجام بی فایده است و مانع از بهره وری شما میشوند. لیستی بالا بلند و نامنتهی از کار هایی که قرار است انجام دهید شمارا دست پاچه میکند و به اشتباه باعث میشود حس بهره وری نمایید.

 

اگر شما این لیست را در زمان های خاص که برای انجام آنان در نظر گرفتید در تقویم خود یادداشت کنید, به آن متعهد میشوید و احتمال انجام آن ها بیشتر میشود. در نتیجه نیازی نیست که لیست هایی جداگانه از کار هایی که باید انجام دهید نگهدارید.

 

سودمندی بیشتر از آنکه به این ربط داشته باشد که میخواهید با زمان خود چه کنید, به آنچه که در ذهن شما میگذرد مربوط است.

رابین شرما

۲– دست از سر انگیزه بردار

نیازی نیست که افراد بهره ور همیشه قبل از شروع کاری نسبت به آن انگیزه داشته باشند. آن ها به متوازن کردن انضباط و انگیزه با کاری که باید انجام دهند, بدون در نظر گرفتن فاکتور انگیزه میپردازند. هنگامی که ما با مانعی در برابر کار خود, که برای آن برنامه ریزی کرده بودیم, مواجه میشویم ممکن است به خود بگوییم که انگیزه ی کافی برای انجام این کار را نداشتیم و فکر میکنیم که لازمه ی به پایان رساندن هرکاری انگیزه است.

 

اگر میخواهید بهره وری خود را بیشتر کنید نیاز است که در لحظه بیشتر خود را به چالش بکشید تا با دست برداشتن از سر انگیزه,کارتان را انجام دهید. هرکاری که لازم است برای حاصل شدن نتیجه ی مطلوبتان در آینده را انجام دهید.تصمیم هایی با توجه بر احساسات کنونی خود نگیرید بلکه اساس تصمیم هایتان را نتایج دلخواهی که واقعا بدنبال آن هستید بگذارید.

 

۳ارباب صبح های خود شوید

صبح ها زود بیدار شوید وخود را با طرز فکر سودمندی که نتیجه عادات و رژیم غذاییتان است به فردی بهره ور تبدیل کنید! افراد بهره ور روز خود را با یکسری روال خاص شروع میکند.این روال میتواند مدیتیشن باشد یا ورزش و تجسم و غیره. آن ها همچنین صبحانه ای سالم میخورند که نقش سوخت آن ها را برای کل روز دارد.سلامت شما در بحث سودمندی بسیار مهم و ضروری است. غذای مصرفی شما تاثیر مستقیم بر میزان بهره وری شما دارد.

همچنین بخوانید :   پنج عادتی که اگر میخواهید به موفقیت برسید باید از آن ها دست بشویید.

 

دیگر نمیتوانید از این ارتباط مستقیم چشم پوشی کنید. پس فکر خود را به گونه ای صحیح برای شروع روز برنامه ریزی کنید و برای اینکه بیشترین سوددهی را از بدن و مغزتان بگیرید به آن ها سوخت رسانی کنید.شکی نیست که اگر روز خود را به گونه ای دیگر شروع کنید میزان موفقیتتان پایین می آید. سعی کنید روز خود را با گوش دادن به چند موسیقی شاد و مثبت شروع کنید. دنبال اخبار و حوادث و حواشی نروید. در این مقاله چند موسیقی شاد و انگیزشی قرار دادیم.

 

۴بر اساس میزان انرژی خود برنامه ریزی کنید

افراد بهره ور از چرخه انرژی خود آگاهی دارند و بر اساس سطح انرژیشان برنامه ریزی میکنند.چرا باید برای زمانی برنامه ریزی کنید که میدانید انجام دادن آن کار در آن زمان ممکن است برایتان دردسر ساز شود؟ برای انجام کار های برنامه ریزی شده به تمرکز نیاز است و برای انجام آن ها باید ساعتی از روز را انتخاب کنید که احساس خوبی دارید. در آن ساعت بهترین عملکرد را دارید و برایتان آسان تر است تا از برنامه هایتان پیروی کنید. همچنین به شناسایی کار های فرعی خود بپردازید تا در زمان هایی که انرژیتان کم شده آنان را انجام دهید.در هنگام برنامه ریزی برای خود واقع گرایانه عمل کنید و خودتان را برای برد آماده کنید.

بهره وری تصادفی نیست, حاصلیست از تعهد به برنامه ریزی هوشمندانه و تلاش برای تمرکز.

پائل میر

۵وارونه کار کنید

تمرکز افراد بهره ور بر روی اعمالیست که باعث میشوند به مرحله ی بعد قدم بگذارند.آنها وارونه برنامه ریزی میکنند, به اهداف خود نگاه میکنند و سپس وظایف خود را برای رسیدن به آن اهداف و حمایت از آن ها شناسایی میکنند. نحوه ی برنامه ریزی آنان به این صورت است:آن ها وظایف را به بخش های کوچکتری با عنوان کار های هفتگی تقسیم میکنند.

 

فقط برای کار های پیش آمده یا کار هایی که فکر یا حس میکنید باید آن ها را انجام دهید برنامه ریزی نکنید.برنامه روزانه شما حداقل باید شامل یک فعالیت باشد که به رسیدن به هدف بلند مدتتان ,که پروژه ی بزرگ زندگیتان نیز هست, کمک میکند.چیزی که به نظر حس عامه می آید لزوما چیزی نرمال و عادی نیست.

 

عادات صحیحی برای رسیدن به اهدافتان بسازید, بر روی مهارت فراگرفتن نکات و تکنیک هایی آسان که به مدیریت زمان و خودتان برای بهبود عملکردتان کمک میکند, کار کنید.