چگونه همیشه شاد باشیم و شاد بودن را به یک عادت تبدیل کنیم؟

A- حالم خوب نیست.

B– چرا؟

A- چرا داره؟ خودت بهتر میدونی

B– اوه چه عصبی.

A- مسخره شو درآوردن.

B– کی؟

A- ملت دیگه.

B– آهان.

A- همه دیوانه شدن.

B– البته خب همه که دیوانه نیستن شاید بعضی ها باشن ولی نه همه .

A- ول کن بابا.کار نداری .خدافظ

B– کارت دارم.

A- بگو.چکار؟

B– میدونی ما جمعه میخوایم بریم کوه.گفتم تو هم بیا.

A- دلتون خوشه ها.مردم دارن از بدبختی میمیرن بعد شماها میخواین برین کوه.

B– ما بدبخت نیستیم. بلکه حالمون خوب نیست.

A- هههههه خندیدم . برو آقا خودت رو مسخره کن.

B– من که تو رو مسخره نکردم.

A- خب طبیعیه وقتی مردم بدبختن، حالشون هم خوب نیست.

B– منم منظورم همینه .زمانی مردم احساس بدبختی می کنن، که حالشون خوب نیست. و وقتی حالشون خوب نیست که شاد نیستن .وقتی تو تمام روزهای هفته رو از صبح تا شب داری کار می کنی اونم تا آخر شب. چطور میخوای حالت خوب باشه؟

A- من تموم روز کار میکنم تازه اینجام. وای به وقتی که پاشم بیام کوه.

B– خب. ببین من میگم چطور وقتی بچه بودیم با چیزهای خیلی کوچیک شاد میشدیم. مثلا خریدن یک بستنی. یک حیوون خونگی. یا بازی با بچه های توی کوچه. هیچ غم و مشکلی هم نداشتیم. شاد و خوشحال هم بودیم.اصلا به هیچی فکر نمی کردیم . همه چی هم درست بود . ولی الان که بزرگ شدیم به همه چی هم فکر می کنیم.تازه همه چی هم خرابه.چه اتفاقی برامون افتاده؟

A- یعنی چی ؟ نمی فهمم.

B– ببین الان که ما بزرگ شدیم بجای اینکه مثل بچگی مون شاد باشیم. وقتی میخوایم یک کاری کنیم که خوشحال بشیم . میگیم حالا بذار بدهی هامو بدم. یا اگه ماه دیگه ۲۰ میلیون بیشتر فروش کردم بعد میرم تفریح. یا اگه اون خونه و ماشین و مغازه رو بخرم دیگه شاد و خوشحال میشم. اونوقت میرم کوه. تفریح. سفر . ورزش می کنم. می خندم و………

 

دستورالعمل های شاد بودن | ماشین موفقیت

 

هنری نووان نویسنده میگه: شادی چیزی نیست که خودش بلند شه بیاد دم در خونه مون و در بزنه. بلکه شادی رو ما خودمون باید به خونمون دعوت کنیم. اونم هر روز. حتی باید خودمون رو مجبور کنیم به شاد بودن .هیچوقت نباید منتظر بمونیم که شرایط شادی برای ما ایجاد بشه.باید شرایط رو برای شادی و خوشحالی مون ایجاد کنیم.

 

حقیقت اینه که ما باید آگاهانه خودمون تصمیم بگیریم هر روز خوشحال باشیم و شرایطش رو مهیا کنیم و به هیچ وجه اجازه ندیم که خوشحال بودن و شاد بودن به تاخیر بیافته. اگه این کار رو نکنیم .بعد از ماهها یا بعد چند سال تو باتلاقی می افتیم که هر روز بیشتر و بیشتر در اون فرو میریم و به قول تو همه دیوانه ان و همه بدبختن بخاطر همین موضوعه.

همچنین بخوانید :   مجموعه آموزش های مدیریت زمان – بهره وری شما چقدر بالاست؟ (بخش چهارم)

 

خب پس چکار کنیم ؟

 

آهان. ما باید هر روز زندگی مون رو مدیریت کنیم و گرنه کم کم فراموش می کنیم که اصلا برای چه زنده ایم.

حالا چند تا راهکار بهت میدم که حالت خوب میشه و شاد و سرحال و پرانرژی میشی.

۳ دستور العمل برای اینکه همیشه شاد باشید.

 

بخاطر داشته باشید که شادی و خوشحالی بدون توجه به شرایط و موقعیت شما همیشه دردسترس و کنار شماست . فقط باید دقت کنید تا ببینید. شما شایسته شاد بودن هستید.

 

۱- لیست ۱۰۰ خنده

یک لیست از تمام موضوعاتی که تو رو به خنده میاندازه و باعث میشه شاد بشی تهیه می کنی. هر روز دقت می کنید که چه اتفاق هایی براتون افتاده که این مشخصات رو داره. افرادی که باهاشون برخورد کردین . جاهایی که رفتین . غذایی که خوردین و… . وقتی ۱۰۰ مورد رو نوشتین هر روز به لیستتون رجوع می کنید و مورد ها رو یکی یکی می خونید . اینطوری کم کم یاد می گیرید که خودتون رو شاد کنید و زندگی تون رو مدیریت می کنید. در مقاله ای کامل به اهمیت موسیقی پرداختیم. برای مطالعه و گوشی دادن به چند موسیقی شاد و انگیزشی اینجا کلیک کنید.

 

۲- تقویم خوشبختی

یک تقویم برای خودتون درست می کنید که در آن هر هفته، روز و یا ساعاتی رو مشخص می کنید که در آن ساعات و یا روز هیچ کاری، هیچ شخصی، هیچ بچه ای و هیچ تایم اینترنتی را نمی پذیرید. این روز و یا ساعت فقط مال شماست . تنها خودتان.

به هیچ وجه شخص دیگری در آن شریک نیست.هیچ کس و هیچ چیز.

اصلا هم مهم نیست که بقیه چه بگویند و چه فکری در مورد شما بکنند.

در این ساعت شما مختارید که هر کاری دوست دارید انجام دهید . هرکاری.

سینما. استخر. موزه. باغ وحش. طبیعت. خانه و تلویزیون. استراحت. موزیک. تاتر. کنسرت و…………

 

۳- کتاب قدردانی

یک کتابچه تهیه می کنید یا یک دفترچه که در آن هر روز و یا هرشب برای ۳ اتفاقی که حس خوبی به شما داده قدردانی و تشکر می کنید . به همین سادگی.

مثال: برای این اتفاق که افتاد متشکر و سپاسگزارم

یا از این خانم که به من کمک کرد ممنون و سپاسگزارم.

قدردانی و شکرگزاری باعث میشه حال خوبی پیدا کنیم و دنبال اتفاق های خوب زندگی باشیم.